Tel: (29) 766 90 12

E-mail: sekretariat@szkolarozan.pl

Spotkanie z wolontariuszami

5 XII 2019 społeczność naszej szkoły hucznie obchodziła ten szczególny dzień poświęcony ludziom o wielkich sercach, którzy potrafią dostrzec nieszczęście innego człowieka. Naszymi specjalnymi  gośćmi byli p. Jolanta Kruszewska oraz p. Dominik Podlasin, inicjatorzy oraz koordynatorzy wielkich akcji charytatywnych. Pani Jola od kilkunastu lat prowadzi w Różanie sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy natomiast Pan Dominik jest wieloletnim organizatorem Świątecznej Zbiórki Żywności. Nasi goście interesująco opowiedzieli o swojej pracy na rzecz wolontariatu, a ich wypowiedzi wzmocniły prezentacje multimedialne oraz piękne wykonanie przez Pana Dominika utworu Stanisława Sojki pt. ,,Tolerancja".
        W trakcie tego spotkania mogliśmy obejrzeć także część artystyczną, w skład której weszły recytacje oraz scenki pantomimiczne wykonane przez członków koła teatralnego funkcjonującego w Gminnym Ośrodku Upowszechniania Kultury w Różanie a prowadzonego przez p. Małgorzatę Sawicką.
         Omówiliśmy również zasady i celowość przeprowadzonego wcześniej konkursu plastycznego na plakat pt.,, Pomagam,bo lubię", w który zaangażowali się wszyscy wychowawcy oraz uczniowie naszej szkoły.
         Szkolne święto wolontariusza przygotowała i poprowadziła p.Małgorzata Sawicka koordynator Szkolnego Klubu Wolontariatu wraz z p. Mileną Głażewską współtwórcą konkursu plastycznego.